UARL - US0HZ Technica SDR


 

Встреча с знаменитыми людьми
на UT7UZA


Зустріч радіоаматорів України та Сербії

24 лютого 2018 року, на базі радіотехнічного клубу “Політехнік” UT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося позачергове засідання K-DX-CC клубу. Всі ми з нетерпінням чекали цього дня. До нас завітали дорогі гості з Сербії – Храніслав Мілошевич та Олена Буякович – відомі сербські вчені, професори, доктори фізико-математичних наук з Університету м. Приштина, які прибули в Київ на міжнародну наукову конференцію. Першим, як завжди, зустрів старого приятеля в Києві Микола Гострий. Десятки років тому вони познайомились в аматорському ефірі й стали навіки нерозлучними друзями.Початок зібрання: зустріч старих друзів: (Зліва-направо) М. Сергієнко (UX0UN), Х. Мілошевич (YT1AD), М. Гострий ( UT5UT).
Для нас Храніслав Мілошевич відомий як великий друг України, і як всесвітньо відомий Радіоаматор з великої Букви - організатор і оператор видатних і рідкісних міжнародних радіоаматорських DХ-експедицій в різні, найвіддаленіші куточки земної кулі, на рідкісні острови світових океанів. Незважаючи на щільний графік перебування у Києві, гості присвятили нам весь суботній день. Радості зустрічі старих друзів не було меж – багато з нас були вже раніше особисто знайомі з Храніславом, а ті, хто вперше зустрівся з ним, отримали величезне задоволення від спілкування з дуже цікавою людиною.
По старій, добрій традиції Президент клубу K-DX-CC Сергій Литвинов (UX1UA) не без хвилювання відкрив зібрання. Почалася зустріч з Гімна і Прапора Сербії. Храніслав розповів про свою Батьківщину, про перші кроки в аматорське Радіо, студентські роки, свої наукові захоплення, викладацьку роботу в Університеті Приштини, де він працює професором.

Рідна Сербія. Батьківщина. Вітановац. Антени YT1AD
А потім почалося хвилююче дійство – розповіді-спогади про наше добре старе і сучасне Радіо. Захоплення DX, Contest’s, QSL's, Award’s, DX-pedition’s !
Храніслав показав на великому екрані і прокоментував декілька своїх знаменитих і найулюбленіших DX-pedition’s на острови Тихого океану: Baker Isl. (K1B), Swains (N8S), де було встановлено світовий рекорд з кількості зв’язків; Rotuma (3D2R); Conway Reef (3D2C) !

Ми дізналися багато нюансів про ці експедиції, про тяжку працю з організації та під час роботи з нами, радіоаматорами, в ефірі! Навіть не здогадувалися, що з нетерпінням чекаючи, працюючи з цими експедиціями, наші колеги роблять для нас усе можливе і неможливе щоб забезпечити нам велике задоволення і підвищити наш DXCC рейтинг! Члени клубу передали всім учасникам команди Храніслава наші найкращі побажання успіхів, міцного здоров’я і удачі, творчих досягнень на благо нашого улюбленого Ham-Radio.
На відзначення його заслуг перед світовою радіоаматорською спільнотою президент клубу K-DX-CC Сергій Литвинов (UX1UA) від імені колективу всесвітньо відомої фірми RigExpert презентував нашому дорогому гостю два комплекти найсучасніших антенних аналізаторів “АА” для успішного налаштування апаратури і антен в його рідкісних і важливих для нас DX-експедиціях.Подарунки від фірми RigExpert вручає С. Литвинов (UX1UA)
Потім були сила-силенна запитань, на які кожний отримав чіткі, оригінальні і мудрі відповіді. Людині, яка побувала більше як в 120 країнах світу, є почесним членом багатьох світових радіоаматорських організацій і спільнот, зустрічалася з видатними діячами, політиками, вченими, радіоаматорами країн на усіх континентах землі було про що розказати нам! Затамувавши подих, ми слухали ці романтичні розповіді і пишалися нашим колегою, нашим дорогим Храніславом – другом України, великим радіоаматором і чудовою душевною людиною! Далі все перейшло в теплу задушевну бесіду.
Храніслав пообіцяв якнайчастіше спілкуватися з нами. Домовилися, навесні, в теплу пору року організувати в Києві спільну конференцію радіоаматорів України і Сербії.
 


Фото на згадку …
Про цю хвилюючу подію і теплу зустріч були зроблені записи в гостьовій книзі радіотехнічного клубу “Політехнік” UT7UZA, КПІ ім. Ігоря Сікорського.Сумно було розлучатися з нашими сербськими друзями, але ми сподіваємось на нові зустрічі в ефірі та на Київській землі. Щасти тобі, друже, – наш дорогий Храніславе Мілошевичу (YT1AD) !
І приємна новина для всіх радіоаматорів України від самого Храніслава ! Дуже скоро його і його товаришів голоси будуть звучати на радіоаматорських діапазонах з дуже рідкісної країни світу!
З якої ? Наберіться терпіння ! Дуже скоро Ви самі будете учасником цієї надзвичайної і хвилюючої події!З повагою,
Сергієнко М.І. (UX0UN) – керівник радіотехнічного клубу “Політехнік” UT7UZA, КПІ ім. Ігоря Сікорського


 

Недавно, гостем нашего радиоклуба был мой товарищ,
Народный артист Украины, человек-легенда, один из выдающихся танцоров мира которого я давно просил выступить перед нашими студентами
.

С большим трудом Григорий Николаевич выделил время на это выступление со своего плотного, на год наперед занятого графика! И слово сдержал ! Актовый зал 22 корпуса НТУУ КПИ был забит до отказа!Григорий Николаевич сразу влюбил в себя всех студентов и преподавателей своим обоянием , шармом, спортивной выправкой, очаровательной улыбкой и бодростью духа ! Рассказал, что посетил и танцевал в 120 странах мира, встречался с огромным количеством глав и первых руководителями держав мира .

В 1945 году, выступая в Москве на концерте по случаю Дня Победы, маленький Гриша которому было всего 13 лет, танцевал гопак в составе ансамбля с Киева “Трудовые резервы” ! В первом ряду сидели все высшие руководители СССР и многих держав мира ! Маленький Гриша, так покорил своим талантом и блестящим выступлением Иосифа Виссарионовича Сталина, что после выступления, тов. Сталин вышел к сцене, взял маленького Гришу на руки, вернулся и посадил рядом с собой ! Потом снял свои наручные часы и подарил изумленному Грише! В Киев Гриша вернулся уже национальным героем, став сразу знаменитым на весь СССР !

……..А дальше в зале началось настоящее чудо, в которое трудно было поверить ! В свои 83 !!! года, знаменитый на весь мир артист, 4 часа без перерыва давал мастер-класс, танцевал, подписывал автографы и дарил свои книги-мемуары ! Перетанцевал все танцы о которых его просили все желающие ! Встреча с Григорием Николаевичем Чапкисом навсегда осталась в наших сердцах !
А потом мы снова вернулись в помещение нашего “Радиоклуба” , и пока Григорий Николаевич отдыхал, он попросил меня познакомить его с нашим хобби, и его нюансами
 .
И здесь оказалось, что у нас много общего – страны и континенты, где он побывал наяву, а мы побывали в них посредством нашего Ham-Radio ! Восторгам не было предела !
Большие и малые страны Океании, Африки, Азии, Северной и Южной Америки, не говоря уже о Европе. Падал на самолете в Уругвае и Таити , разбивался и тонул вместе с ансамблем П.П.Вирского на корабле возле острова Кюрасао…. И многое-многое другое , похожее на настоящую сказку !
Эрудированный, деликатный, воспитанный, интеллигентнейший, чрезвычайно интересный и дружелюбный человек !
За этот выдающийся урок-концерт Григорий Николаевич не взял с нас ни единой копейки, посвятив свое выступление дорогой его сердцу молодежи ! И для нас это было еще одно великое чудо !Григорий Николаевич Чапкис попросил меня передать всем радиоаматорам Украины свои наилучшие пожелания и поздравления с Новым 2014 годом.- На фото : Народный артист Украины Григорий Николаевич Чапкис, и его воспитанница - наша студентка Оксана Гаращук, чемпионка Украины по бальным танцам, с которой он танцевал на нашем вечере, Сергиенко Николай , UX0UN – в помещении Радиоклуба Политехник НТУУ “КПИ” . Торжественная встреча Г.Н. Чапкиса, и -фотография на память с любимым артистом
 

free hit counter

© 2000 – 2013 ЯR Studio UZ1RR ex UB5RR

Перепечатка статей с портала приветствуется при условии ссылки на портал http://uarl.com.ua/ 

 
Смотри здесь купить диплом нового образца.